Ar-Ge 12 TEMMUZ 2018 / 11:47

Audi ve Huawei, akıllı bağlantılı araçlar projesinde el sıkıştı

Audi ve Huawei, akıllı bağlantılı araçlar projesi için yeniden işbirliği noktasında anlaşma sağladı. Mutabakat anlaşması imzalayan iki firmanın amacı ''araçlarda sürekli internet bağlantısı'' sağlamak.

Audi'nin gelişmiş internet desteği bulunan arabaları, şirket için geliştirilmesi zor bir proje değil. Fakat şirket bu alanda daha da fazla desteğe ihtiyacının olduğuna inanıyor. Bu sebeple de Huawei ile ''akıllı bağlantılı araçlar'' projesi için bir araya gelen şirket, işbirliği yapmak amacı ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. Audi'nin hızlı ve güvenilir veri bağlantıları, Huawei tarafından geliştirilecek. Ayrıca Audi ve Huawei otonom sürüşten online hizmetlere kadar her konuda ittifak yapacakları belirtildi.

İki şirket daha önce hedefler veya yol haritası konusunda belirli bir adım atmamışlardı fakat 2017 yılında hızlı araçlar için optimize edilmiş LTE-V'yi tes etmişlerdi. 2015 yılında ise Audi Q7 SUV modeli üzerinde TDD-LTE ve FDD-LTE ile 2G, 3G ve 4G bağlantı desteği sağlandı ve yüksek hızda veri transferi yapıldı. İki şirket bu yeni proje ile bir önceki ortaklığa ve başarıya da dikkat çektiler.

Yeni projenin Eylül ayında daha geniş bir kullanım alanı ile ilerlemesi öngörülüyor. Araçlarda sürekli internet bağlantısının bulunmasında hayatımızın pek çok alanında bizlere yardımcı olacak gibi bulunuyor. Her ne kadar şuanda standar bir internete sahip olan araçlar bulunsa da, sürücüsüz araçların diğer araçlarla veri aktarımı gibi bir çok işleme daha çok ihtiyaç duyabilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics