Bilişim Dünyası 27 HAZİRAN 2018 / 16:48

​PTC, Türkiye pazarında LinkPlus ile büyüyecek

Türkiye’de Oracle’ın ilk distribütörü olan ve 25 yıldır bu başlıkta çalışmalar yürüten Link Plus; Hitachi, Red Hat, Trend Micro, Splunk, Versa Networks, Veritas ve Mobilelron gibi şirketlerle iş ortaklıklarını da yürütüyor. 2016 yılında Redington’un çatısı altına giren LinkPlus, Haziran 2018 itibariyle 1,16 milyar doları aşan gelire sahip olan, Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM), Endüstri 4.0, Servis Yaşam Döngüsü Yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında çözümler sunan PTC’nin Türkiye Distribütörlüğü'nü üstlendi. 
Katma değerli iş modeli anlayışı ile bilgi, teknik destek ve danışmanlık hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren iş ortaklarıyla birçok sektöre teknoloji ürünleri ve hizmetleri sunan LinkPlus, dağıtım ağını PTC ile yapılan anlaşma ile genişletmiş oldu. 
Sanayi, otomotiv, elektronik ve yüksek teknoloji, sanayi, perakende ve tüketici, tıbbi cihazlar gibi sektörlerde faaliyet gösteren, küresel bazda 800’ü aşkın şirkete hizmet veren PTC’nin, 30 ülkede 6 binden fazla çalışanı, bin 150 iş ortağı ve 300 bin çözüm geliştiricisi bulunuyor. PTC ile gerçekleştirdikleri işbirliği hakkında bilgi veren LinkPlus Genel Müdürü Cem Borhan, şöyle konuştu: 
“IoT pazarı hızla gelişmeye ve etkisini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Hızlı teknoloji adaptasyonu, artan güvenlik tehditleri, müşterilerin gelişmiş verimlilik ve düşük toplam maliyet talepleri ve 5G gibi geleceğin teknolojilerinin IoT pazarını daha da ileriye taşımayacağı öngörülüyor. Bu hızlı dönüşüme hızla uyum sağlayabilenler kazançlı olacak. PTC ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde birçok şirketin bu sürece çok daha kolay adapte olmasına ve küresel rekabette öne çıkmalarına yardımcı olacağız.”
PTC Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Bilgehan Baykal da “2013 yılından beri yaptığımız yatırımlarla 4. Endüstri devrimini şekillendiriyoruz ve bizim için Türkiye büyük öneme sahip. Bu doğrultuda 2014 itibariyle başladığımız Türkiye’ye yönelik yatırımlarımızı 2017’de Türkiye’deki ilk ofisimizi İstanbul’da açarak pekiştirdik. LinkPlus ile işbirliğiyle de çözümlerimizi Türkiye’deki şirketlerle buluşturmaya başladık. LinkPlus’ın uluslararası standartlardaki hizmeti, bilgi birikimi, tecrübesi ile PTC’nin üstün ve yenilikçi teknolojisi birleşince, iş dünyasının sunulan hizmetlere hızla adapte olmasını sağlayacağımıza inanıyoruz" yorumunu yaptı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics