Bilişim Dünyası 11 OCAK 2017 / 12:01

KoçSistem, İstanbul One'da alanını genişletti

Zenium, İstanbul One’ın önde gelen iş ortaklarından KoçSistem’in müşterilerine, Zenium’un yüksek teknoloji ile donatılmış tesisi aracılığı ile yüksek kalitede veri yönetim hizmetleri sunmaya devam etmek üzere, veri merkezindeki mevcut alanını iki kat artırarak 1000 m2’ye çıkarma kararı aldı. KoçSistem, 12 ay içinde mevcut 500 m2lik veri merkezi alanının full kapasite değerlendirilmiş olduğuna kanaat getirdi ve yüksek kalitede veri merkezi alanına olan talebin artmasından yola çıkarak, ikinci bir alan eklemek üzere anlaşma kapsamını genişletme kararı aldı.
Konuyla ilgili bilgi veren KoçSistem Genel Müdür Yardımcısı Can Barış Öztok; “KoçSistem bugün, dijital dönüşüm yolculuklarının bir parçası olarak Türk ekosistemindeki iş ortakları ve kurumlarla olan işbirliklerini bir adım öteye taşımayı hedefliyor” dedi.
İstanbul One, Uluslararası Finans Merkezi’ne yakın bir lokasyonda bulunan 160 milyon dolar değerinde amaca özel tasarlanan bir veri merkezi. Üç ayrı blokta, 12.000 m2 beyaz alana sahip tesis, ‘dayanıklılık’ odaklı tasarım yaklaşımı ile en son deprem yönetmeliklerine uygun olarak, büyük ölçekli sarsıntılara mukavemet edebilecek şekilde inşa edildi ve enerji verimliliği sunan mühendislik anlayışıyla faaliyet gösteriyor. Zenium Kurucusu ve CEO’su Franek Sodzawiczny, “Veri merkezimizdeki alanlarını genişleten ya da anlaşma sürelerini uzatan müşterilerimiz ise bizim için en kıymetli tavsiye niteliğinde” dedi. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN