Dosya Biyometri Teknolojileri 16 MART 2015 / 07:36

Biyometrik teknolojiler ezber bozmaya hazırlanıyor

Günümüzde şirketler, kurumlar ve bireyler gelişen teknolojiyle bir bütün olmaya başladılar. Kişileri doğrudan tanımlayan ve onlarla entegre olan biyometrik teknolojiler, birçok alanda kendisine yer bulmaya başlasa da özellikle güvenlik sektöründe önemli bir yer edinmeye başladı.

Biyometrik temelli sistemler en basit şekilde kişileri birbirinden ayıran, değiştirilemeyen fiziksel ve davranışsal özellikleri baz alıyor. Bilgisayarların ve mobil cihazların günlük hayattaki öneminin giderek artmasıyla beraber dijitalleşen dünyada, biyometrik teknolojiler kendilerine çok daha geniş bir alan bulmaya başladı.

Kullanıcının fiziksel ve davranışsal özelliklerini tanıyarak kimlik saptamak üzere geliştirilmiş bilgisayar kontrollü biyometrik teknolojiler, hem bireylerin hem de şirketlerin güvenliklerini en üst seviyeye çıkararak, tamamen “özelleştirilmiş” bir güvenlik kalkanı oluşturmayı başarıyor. Böylelikle kaçak, istismar ve hırsızlık olayları da gözle görülür bir şekilde azalma yaşanıyor.

 
ETİKETLER : 1013

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN