Dosya E-Dönüşüm (E-Fatura, E-arşiv, KEP, E-imza…) 26 MART 2017 / 17:01

Ticari hayat yenileniyor

Türkiye’de özel sektör, büyük ölçekli şirketlerden KOBİ’lere yayılan bir ilgi ile, e-Dönüşüm’de zorunluluğun ötesine geçiyor. Devletin kayıtdışı ekonomi ile mücadele hedeflerinin kurumsal hayattaki yansıması olan e-Dönüşüm başlığında e-İmza, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi adımlar halka halka büyüyerek e-Dönüşüm’e gerçek katma değerini de katıyor. e-Ödeme, e-İrsaliye gibi e-Dönüşüm projelerinin de ticari hayatta yerini alması, parçaların anlamlı bir bütünü ortaya koymasını sağlayacak.
Mükelleflerine tasarruf ve kurumsallığı, kamu içinse ölçülebilirlik ve minimum kayıtdışı ekonomiyi beraberinde getiren e-Dönüşüm uygulamaları, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, sadece Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) yıllık cirosu ile zorunlu tuttuğu şirketlerle sınırlı kalmıyor. Ciro seviyesi daha düşük olsa bile yönetim kolaylığı, hesap verebilirlik ve ölçülebilirlik gibi gerekçeler, KOBİ ölçeğinin de e-Dönüşüm yatırımlarına eğilmesini sağlıyor. Bu başlıkta elde edilen faydalar, yatırımın geri dönüşünün hızlı olmasını, buna karşılık değerli faydaların elde edilmesini sağlıyor.
 
ETİKETLER : 1115
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN