Yazarlar Edip Emil Öymen 24 ARALIK 2016 / 15:46

Yabancı yenilikçiler

Gazetelerden şöyle güzel ve iyimser bir haber:
Samsung Electronics Türkiye, MENA bölgesindeki ilk Samsung inovasyon merkezini Türkiye’de açtı. Burada finans, perakende, ulaştırma, turizm ve eğitim sektörleri başta olmak üzere bir çok endüstrideki kurumun ilgi duyacağı teknolojik çözümler yer alıyor.
Yine yeni (bir kısmı Para dergisinde 18.12.16 “İnnoKrea” köşesinden) şu güzel ve iyimser bilgiler:
Bosch Termoteknik, 2 milyon euro yatırımla Manisa Fabrikası bünyesinde Termoteknoloji İnovasyon Merkezi’ni bu ay kurdu. Burada özellikle eğitim çalışmalarına ağırlık veriyor.
LG Electronics, Mart 2016’da ticari çözümlerini sergilediği özel LG Kurumsal İnovasyon Merkezi’ni açtı. Burası, ülkemizin ilk dijital ekran çözümleri mağazası olarak tanımlandı.
3M: Dünyada 40’tan fazla Müşteri İnovasyonu Merkezi bulunan 3M, Mart 2015’te Türkiye merkezini Kavacık’ta açtı.
GE: Kasım 2016’da İstanbul Teknopark’ta Türkiye İnovasyon Merkezi’ni açtı. Özellikle enerji, sağlık ve LED alanında çalışacak.
Daikin: Eylül 2015’te Daikin Solution Plaza adıyla İstanbul’da Levent’te bir merkez açtı. Isıtma ve soğutma alanında şirketin dünyada 4’üncü, ama en büyük merkezi burası.
Siemens Innovation Lab: Pendik Teknopark İstanbul’da 2014’te açıldı.
DuPont İnovasyon Merkezi: Yapı, inşaat, gıda, enerji, kimya İstanbul Ataşehir’de 2013’ten beri çalışıyor.
 
 
ETİKETLER : 1102

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN