Etkinlikler 13 HAZİRAN 2018 / 11:49

Huawei, Avrupa'daki akıllı şehirler projesine Duisburg'da başlıyor

CEBIT 2018 etkinliği kapsamında Huawei, birçok akıllı çözümlerini duyurmaya devam ediyor. Çin merkezli şirket, Almanya'ya dijital kent kurmayı ve 5G'yi getirmeyi hedefliyor.

Huawei, Almanya'daki şehirlerin dijitalleşmesi için Ren Cloud platformunu, tüm Batı Avrupa bölgesinde de çoğaltabilecek bir araç olarak görüyor. Duisburg, CEBIT 2018 kapsamında dijitalleşmeye başlayacak ilk şehir olacak. Huawei ve Almanya merkezli teknoloji şirketi DU-IT arasında yapılan anlaşma, projeleri hayata geçirmenin ilk adımı olacak.

Dijital platform üzerinde gösterilen uygulama, şehrin daha sık kullanılan Wİ-Fİ noktalarını, akıllı bilgilendirme araçlarını ve trafik durumunu gösteriyor. Bu da insanların şehir içerisinde bilgiye daha hızlı ulaşmasını sağlayacak.

Duisburg Belediye Başkanı konuyla ilgilli açıklamasında, şehirdeki ekonomiyi canlandırmak, daha akıllı bir şehir inşa etmek ve vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için bu projeyi imzaladıklarını belirtti.

Ayrıca Huawei'nin akıllı şehir hizmetinin, dünya çapında 120'den fazla şehirde uygulandığını belirtelim. Bu bağlamda Duisburg'un akıllı kent projesi, diğer Avrupa şehirleri için bir test niteliği taşıyor.
ETİKETLER : cebit 2018 cebit huawei

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics