Genel 12 TEMMUZ 2018 / 11:43

Bitcoin bir günde 400 dolar değer kaybetti

Kripto para borsasının en değerli para birimi olan Bitcoin, yaşanan düşüş hareketinden en fazla etkilenen kripto para birimlerinden biri oldu. Piyasa, son 24 saate 23 milyar doları aşkın değer kaybetti.

Kripto para piyasasında beklenen yeni düşüş dalgasının başladığını söyleyebiliriz. Bunu söylememizin nedeni ise son 24 saatte yaşanan değer kayıplarının ciddi bir şekilde artması. Bitcoin'in de aralarında bulunduğu pek çok kripto para birimleri sert düşüş yaşadı. Öyle ki 275 milyar dolarlık piyasa hacmi şimdi ise 252 milyar dolara kadar gerilemiş durumda. Dün itibariyle 6.700 doların üzerinde olan Bitcoin, şimdi ise 6.400 dolara kadar geriledi. Aynı şekilde Ethereum ve Ripple gibi diğer kripto para birimlerinde de düşüş gözlemlendi. Bu arada Bitcoin'deki değer kaybı % 5 iken, Ethereum'da bu kayıp %10 rakamını gördü.

Geçtiğimiz ay Bitcoin'in 6.000 doların altına düştüğü zaman yapılan analizler, bu durumun tekrar yaşanabileceğini, hatta 5.000 dolar altına bile düşebileceğini göstermişti. Temmuz ayına girerken toparlanan Bitcoin, 6.700 dolarına yükselse de, beklenen düşüş dalgasının etkisinde olabilir.

Bir yandan da kripto para hırsızlığı da piyasaların hareketlenmesindeki en büyük etken. Zira MyEtherWallet adındaki dijital cüzdan hizmeti sunan platform, bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğraması, Ethereum'un değerini de etkiledi. Piyasalarda bu şekilde dalgalanmalar devam ederken bazı uzmanlar da olumsuz düşünceye yer vermiyor. Bazı uzmanlar, Bitcoin'in 2030 yılına kadar 100 milyon dolara kadar değer kazanacağını öngörüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics