Dosya Patronlar ve Yöneticiler Dijital Evrime Nasıl Hazı 29 OCAK 2017 / 16:12

Dijital dönüşüm, tüm çalışanların sorumluluğu

Geldiğimiz noktada dijital dönüşüm süreci artık şirketlerin sadece teknoloji liderlerini değil patronlar dahil tüm iş birimlerinin yöneticilerini ve çalışanlarını ilgilendiriyor. Bunu bir ‘değişim yönetimi’ ve ‘kurumsal tasarım’ süreci olarak tanımlamak mümkün. Çünkü geldiğimiz noktada kurum bütününde uyum yetkinliği, çeviklik ve sürdürülebilirlik hiç olmadığı kadar önemli. Şirketler son yıllarını önemli dijital dönüşümlerle geçirdi ve bu yolda yatırımları bitmiyor, bitmemeli. En azından bu konuda adımların bir sonu ve sınırı olmadığını büyük ölçüde fark ettikleri, özellikle BT sektörü temsilcilerinin ortak görüşü. Ama artık asıl önemli olan şirketin donanım ve yazılımlarından çok daha fazlası, tüm C seviyesi ve tüm çalışanların benimsemesi gereken bir dönüşüm. Üst yönetime burada düşen temel görev ise kuruma özel bir dijital dönüşüm yol haritası hazırlamak, şirket bütünüyle bunu hayata geçirmek, bu yol haritasında çevikliği, değişimlere uyum yetkinliğini ön planda tutmak.
 
ETİKETLER : 1107
YORUMLAR
hasan 30 OCAK 2017 / 09:14 0 0
Markaların dijitalde bu sıralarda daha fazla sorunu var gibi görünüyor. Dijital evrim biraz daha beklemek zorunda sanki. https://twitter.com/bimekskurumsal/status/824591340587646976

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN