Ürün Teknoloji 06 TEMMUZ 2018 / 13:47

Samsung ve Arm, stratejik işbirliklerini genişletiyor

Dünyanın en büyük markalarından olan Samsung Electronics ile Arm, stratejik olarak sürdürdükleri işbirliklerini genişleteceğini açıkladı.

İki teknoloji devi, hala devam eden işbirliklerinin, FinFET işlem teknolojine genişleteceklerini duyurdu. Arm, tüm uygulamalar için performans, güç ve maaliyet gibi gereksinimlerini karşılamak için sektörün önde gelen fiziksel IP ve işlemci tedarikçisi konumunda yer alıyor. Samsung  ile yapılan işbirliklerle şirket, sektörün devleriyle çalışma fırsatı bulmuş oldu.

Samsung Foundry’nin 7LPP (7nm Low Power Plus) ve 5LPE (5nm Low Power Early) işlem teknolojilerine dayanan Arm Artisan fiziksel IP platformu, Arm'ın Cortex®-A76 işlemcisi için 3GHz + işlem performansı sağlıyor. Samsung'un 7LPP işlem teknolojisi, 2018'in ikinci yarısından itibaren ilk üretime hazır olacak. İlk aşırı ultra viole (EUV) litografi işlem teknolojisi ve temel IP'leri, geliştirme aşamasında ve 2019'un ilk yarısında tamamlanması beklenmekte.

Samsung'un 5LPE teknolojisi ise, 7LPP prosese getirilen yeniliklerden ötürü daha fazla alan ölçekleme ve ultra düşük güç performansı sağlayacak. Ayrıca Samsung Electronics Foundry Marketing Team başkan yardımcısı Ryan Sanghyun Lee yaptığı açıklamada, “Döküm müşterilerimiz için kapsamlı ve farklı bir tasarım ekosistemi oluşturmak şart” ifadesini kullandı.
ETİKETLER : samsung arm finFET

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics