Bilişim Dünyası 15 MAYIS 2017 / 07:22

EMS Yazılım, Dubai’de

EMS Yazılım, OCTOPOD Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu özelinde Birleşik Arap Emirlikleri pazarında faaliyet gösteren, lokal ve çokuluslu markalara yaratıcı ürünler konusunda hizmet sağlayan Gifted AE ile distribütörlük anlaşması imzaladı. 3 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve  bünyesinde bulundurduğu farklı hizmet grupları ile müşterilerine perakende, dijital çözümler, merchandising ve kurumsal alanlarında yaratıcı hizmetler sunan Gifted AE, 4 yıllık Ar-Ge çalışması sonunda hayata geçirilen OCTOPOD Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu’nun Dubai distiribütörü oldu.
Birleşik Arap Emirlikleri pazarının tüm küresel oyuncuların yer aldığı ve istikrarlı büyüme sergileyen bir pazar olduğunu belirten EMS Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, ”2019 yılına kadar farklı kategorilerdeki yazılım satışlarının 4.7 milyar AED (Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi) seviyelerine ulaşması bekleniyor. Bu nedenle Gifted AE ile distiribütörlük anlaşması hem bizim için hem ülkemiz için çok önemli” dedi. Balo, Octopod Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu’nun önemli faydalarından biri olan fiyat performansını Dubai’de de sürdürmeyi hedeflediklerini belirterek, “BAE’deki müşterilerimize 2017 yılı için USD fiyatlarımız üzerinden yüzde 50 indirim sağlayacağız” bilgisini verdi. Şenol Balo, ” Vergi avantajı, bölgedeki çok uluslu ve lokal firmaların merkezi olma özelliğini koruyan yapısı ve Dubai’nin yenilikçi vizyonu pazarı her sene genişletti. Hızlı, kolay değişikliklere uyum sağlayan ve müşterilerinin ihtiyaçlarını net yanıt verebilen bilgi teknolojilerinin önümüzdeki yıllarda daha çok kazanacağı ve marka yatırımlarının bu yönde olacağını düşünüyorum” yorumunu yaptı.
Octopod Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu, “9 saatlik OCTOPOD Eğitimi ile Herkes Bir Gün Yazılımcı Olacak” iddiası ile OCTOPOD AKADEMİ’yi Gifted AE’nin kendi bünyesinde kuracağı mutfak ekibi ile Dubai’ye taşıyor. EMS Yazılım ve Gifted AE bu ekip ile özellikle bilgisayar mühendisliği eğitimi alan üniversite öğrencilerini kapsayacak bir program başlatacak. Octopod Akademi ile ‘freelancer’ iş gücünün talep gördüğü bu bölgede yeni iş fırsatları oluşturmayı hedefliyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics