Ürün Teknoloji 15 MAYIS 2017 / 20:14

Bu bisikletin lastiği patlamıyor

Bridgestone, yeni nesil, havasız (Air Free Concept) bisiklet lastiği geliştirme aşamasında. Patlama ve bakım sorunu olmayan bu lastikler termoplastik reçine sayesinde kolayca her şekle giriyor, esneklik sağlıyor ve geri dönüştürülebiliyor. Bisiklet tasarımının da yeniden ele alınmasını sağlayacak bu yeni nesil lastikler 2019 yılında kullanıma sunulacak.
Bridgestone’un ‘Air Free Concept’ olarak adlandırdığı bu teknoloji, lastiklerin iç kenarları boyunca uzanan jant tellerinden yararlanarak lastiklerin ağırlığını desteklemek için hava ile şişirilme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Jant tellerinde ve kauçuklarda kullanılan termoplastik reçineler de kaynakların daha verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor. Reçinenin yüksek tasarım esnekliği, yeni nesil bisiklet tasarımlarını da mümkün kılıyor. Bridgestone, ‘Air Free Concept’ ile bisiklet kültürünü değiştirirken, bu teknolojiyi farklı tipte lastiklere uyarlamanın yollarını da arıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN