Ürün Teknoloji 29 MAYIS 2018 / 13:25

Samsung, Flip ile kurumsaldaki ağırlığını artırıyor

Samsung, Flip çözümü ile toplantı odalarını daha interaktif ve esnek hale getiriyor.

Samsung Electronics Türkiye Strateji Direktörü Can Kuterdem

Ferit Çelik
Son kullanıcı elektroniği alanında iddiasını sürdüren Samsung Electronics, kurumsal pazara yönelik yaklaşımlarını geliştiriyor. Bu yaklaşım içinde ekran teknolojileri ve Flip uygulaması da önemli bir yer tutuyor. Kurumsal tarafta dijital ekran çözümleri ile gün geçtikçe büyüyen bir organizasyona sahip olduklarını belirten Samsung Electronics Türkiye Strateji Direktörü Can Kuterdem, dijital dönüşüm süreci ile birlikte hem dış hem de iç mekanlarda dijital ekran çözümlerine daha sık yer verileceğini öngördüklerini belirtti. Can Kuterdem, sorularımızı yanıtladı:

Samsung Türkiye’nin ekran teknolojileri konusunda stratejileri ve hedefleri nelerdir?

Son kullanıcı elektroniği olarak her adımımızda müşterilerimize daha fazlasını sunma amacındayız. Mobil cihazlar alanında Samsung’un pazar verileri ortada, beyaz eşya segmentinde ise en hızlı büyüyen marka olma unvanını taşıyoruz. Ancak Samsung’u diğer markalardan en net şekilde ayıran alan, ekran teknolojileri. Ekran teknolojileri konusunda elimizin bu denli güçlü olması, bu alandaki tecrübelerimizi akıllı telefon ve televizyon segmentlerinin paralelinde kurumsal alanda da kullanmamıza zemin hazırladı.

Ekran teknolojileri alanını üç ayrı sınıfa ayırmamız mümkün. Bu sınıflardan biri büyük boy ekranlar. Alışveriş merkezlerinde, yol kenarlarında, büyük binaların dış cephelerinde rastladığınız bu ekranlar, Samsung’un iş ortakları ya da son kullanıcı şirketleri adına geliştirdikleri ürünler.

Diğer bir kategori ise monitörler ve içi mekan ekranları. Bunlar ofis kullanımına odaklı olduğu gibi genellikle hastaneler ve otellerde de karşımıza çıkıyor. Bu alanlarda kullanılan ekranlar alışılagelmiş bir monitör ya da televizyondan farklı.  Bu ürünleri farklı kılan ise televizyon kanalları ile kurumun özel içeriğinin paralel olarak sunulabilmesini mümkün kılan yazılımı.

Her geçen gün daha dijital daha etkileşimli ofis uygulamalarına rastlıyoruz. Bir sonraki adımda nelere şahit olacağız?

Özellikle son beş yıldır hızla süregelen bir dijitalleşme eğilimini gözlemliyoruz dünya genelinde. Daha öncesinde analog olarak sürdürdüğümüz çoğu süreç dijitalleşiyor. Bu dijitalleşme ise iki ana değer önerisi ile karşımıza çıkıyor; daha az maliyet, daha fazla hız.  Bu iki değer önerisi ile dijitalleşme, çalışanların ekip ruhunu güçlendirecek, bağlantılı ve işlevsel çözümlerle geliyor. Samsung Electronics ise bu noktada yeni ürünü Flip ile kullanıcıların karşısına çıkıyor ve toplantı odalarını daha interaktif, daha bağlantılı ve daha esnek hale getiriyor.

Samsung Flip neler sunuyor? Hangi özellikleri ile rakiplerinden ayrılıyor?

Samsung Flip, toplantı odalarını geleceğin teknolojileri ile buluşturuyor diyebiliriz. Bugün toplantı odalarında daha çok etkileşimsiz ekranlara ya da kağıt veya tahta bazlı ortamlara şahit oluyoruz. Bu gibi durumlarda ise sahnede sunum yapan kişi aldığı notları, dikkat çekmek isteği noktaları diğer kullanıcılarla toplantı sonunda paylaşamıyor. Flip’in sunduğu en önemli işlevlerden biri bu. Toplantı sonucunda oluşan veri, artık birkaç dokunuşla tüm takım oyuncuları ile paylaşılabiliyor.

Bu etkileşimin bir başka boyutu ise mobil cihazınızı Flip üzerinden kullanabilme işlevi. Öyle ki sunumu, bilgisayarınızı ya da telefonunuzu ekrana bağlayarak gerçekleştirebilir, notları da bilgisayar üzerinden alabilirsiniz. Flip ile bu durum çift yönlü kullanılabiliyor. Yani siz telefonunuzu Flip’e SmartView ya da NFC teknolojileri ile bağladıktan sonra Flip bir telefona dönüşüyor. Siz de artık telefon ekranı olan Flip ekranınız üzerinden istediğiniz işaretlemeyi yapabiliyor, istediğiniz medyayı oynatabiliyorsunuz. Hatta durmak istediğiniz bir medyada ekran görüntüsü alıp, bu ekran görüntüsünü Flip ekranının bir kenarına sabitleyip çalışmaya devam edebiliyorsunuz.

Flip’in bir diğer özelliği ise güvenlik noktasında sundukları. Kurduğunuz profillerle Flip’te siz profilinizi açtığınızda kendi içeriklerinizi görüntüleyebileceğiniz gibi, yeni içerikler oluşturduğunuzda bunları istediğiniz kullanıcılarla şifreleyerek paylaşmanız da mümkün. İçeriğinizi şifreledikten sonra Flip’te muhafaza etmek de isteyebilirsiniz. Buna Samsung’un yeni kalemi, elle tek hamlede silebilme gibi ufak tefek ama deneyim kalitesini artıracak özellikler de ekleniyor ve Flip tüm bu özellikleri ile rakiplerinden sıyrılıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics