Dosya VERİ YÖNETİMİ: Günümüzün Yeni Rekabet Silahı 19 KASIM 2012 / 15:09

Günümüzün yeni rekabet silahı; “Veri Yönetimi”

Günümüzde bir kuruluşun en büyük silahının nitelikli bilgiye dayalı karar verebilme yetkinliği olduğunu söylemek çok da haksız bir yargı olmasa gerek. Günümüzün farklı kanallardan veri yağdıran, verilerin anlamlı hale getirilmesiyle doğru adımlara ulaştıran bilgi ekonomisi ortamında kurumlar için veri, en değerli varlık haline geliyor. Ancak yönetilebilir ve ulaşılabilir oluşu şartıyla.

Bu nedenle günümüzde daha sık duymaya başladığımız veri yönetimi bilimsel araştırmalardan sağlık sektörüne, telekomünikasyondan perakende ve finansa kadar birçok farklı alanda hizmet veren şirketler için büyük önem taşıyor. Veri yönetimi çözümleri sayesinde kurumlar hem kendilerini hem de müşterilerini yakından tanıyabiliyor, kapsamlı bir bakış açısına sahip olurken yanlış karar verebilme olasılığını en düşük seviyeye indirgeyebiliyor. Kurumsal pazarlama açısından da çok önemli rol üstlenen veri yönetimi, artık sosyal medya, bulut bilişim ve mobilite eğilimleri ile hem yeniden şekilleniyor hem de kurumların farklı ihtiyaçlarına cevap veren çok önemli bir rekabet silahı haline geliyor.
ETİKETLER : Sayı:896
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN